Створення
Кафедру прикладної математики було створено на виконання рішення колегії МВ і ССО УРСР від 4 червня 1971 року «Про організацію та реорганізацію кафедр та факультетів вузів МВ і ССО УРСР» наказом №1409 від 18 вересня 1971 року по Львівському ордена Леніна політехнічному інституту. Передумовою утворення кафедри стало організаційно-структурне оформлення нової наукової школи з проблематики математичного моделювання науково-технологічних та соціальних процесів і їх чисельного дослідження, а також більш широкого використання електронної обчислювальної техніки профілюючими та загально-технічними кафедрами в навчальному процесі та проектно-конструкторських розробках.
Перший завідувач
Першим завідувачем кафедри був призначений доцент кафедри вищої математики Слоньовський Роман Володимирович. Підставою для призначення Романа Володимировича послужили його роботи в області математичного моделюванням природничих процесів та можливостями їх чисельного дослідження. Штат утвореної кафедри складав 19 викладачів. Новостворена кафедра продовжила підготовку інженерів-математиків за спеціальністю 0647 «Прикладна математика», яка розпочалася у 1969 році на базі кафедри вищої математики (завідувач – професор Ігнатьєв Михайло Олександрович).
Перший випуск
Перший випуск фахівців спеціальності «прикладна математика» відбувся у 1974 році. Такі фахівці вміють будувати математичні моделі конкретних систем і процесів та досліджувати їх, використовуючи сучасний математичний апарат і засоби обчислювальної техніки.
Співпраця
Період 80-х років можна охарактеризувати як період тісної співпраці з Інститутом кібернетики АН УРСР, в тому числі з СПКБ ММС та Інститутом прикладної математики ім. М.Келдиша (Москва). Виконання низки договірних робіт з цими установами сприяло підвищенню кваліфікаційного рівня співробітників кафедри в області програмного забезпечення і дозволило укласти договори на проходження студентами переддипломної практики в СПКБ ММС Інституту кібернетики.
4-ий навчальний корпус у 70-80-х роках
Перший захист магістерської роботи
У 1996 р. відбувся перший захист магістерської кваліфікаційної роботи за спеціальністю «Прикладна математика». З 1992 року, після введення двоступеневої системи підготовки фахівців, здійснено перший набір студентів за програмою підготовки бакалаврів з напрямку "Прикладна математика" і у 1996 році – перший випуск бакалаврів, а у 1998 – другий випуск магістрів з напрямку "Прикладна математика". Кафедра першою у Західному регіоні України, за рахунок коштів університету, запроваджує півторарічний термін підготовки фахівців (спеціалістів) та магістрів.
Соціальна інформатика
Враховуючи потреби регіону у професіоналах в області матема¬тичного моделювання соціально-економічних процесів та їх чисельного дослідження кафедра з 1997 року також готує фахівців за спеціальністю 7.080204 "Соціальна інформатика", а з 2003 року магістрів 8.080204 «Соціальна інформатика» за програмами, розробленими спільно з Національним університетом ім. Т.Шевченка .
Співпраця
У співпраці з Інститутами НАН України Західного наукового центру, створено філії кафедри у Інституті прикладних проблем механіки і математики ім. Я.Підстригача та Інституті фізики конденсованих систем. Сьогодні на філіях кафедри працює 8 докторів наук-професорів. Серед них провідні науковці України, що визнані в світі – академік НАН України Кушнір Р.М., член-кореспондент НАН України Пелих В.О, доктори фізико-математичних Токарчук М.В., Ясінський А.В., Яджак М.В., Ільницький Я.М., Брик Т.М.
Представники кафедри ПМ на святкуванні 40-річчя ІППММ ім. Я.С.Підстригача НАН України.
Прикладна математика та інформатика
З 2008 року кафедра проводить підготовку бакалаврів за освітньою програмою «Прикладна математика та інформатика».
Акредитація
У 2012 році проведена акредитація всіх спеціальностей кафедри, зокрема: 6.040301 - прикладна математика 6.040302 - інформатика. 7.04030101 - прикладна математика; 7.04030203 - соціальна інформатика. 8.04030101 - прикладна математика; 8.04030103 - математичне та комп’ютерне моделювання (ліцензована); 8.04030204 - інформаційно-комунікаційні технології(ліцензована); 8.04030203 - соціальна інформатика.
Компетенції фахівців
Освітньо-професійні програми підготовки фахівців з вказаних напрямків та спеціальностей, розроблені на кафедрі прикладної математики, забезпечують компетенції фахівця, сформульовані у освітньо-кваліфікаційних характеристиках. Це вміння формалізувати задачу, розробити математичну модель процесу, вибрати або розробити чисельний метод розв'язання, оцінити його ефективність (збіжність, точність, стійкість), побудувати алгоритми, реалізувати їх у вигляді прикладного програмного забезпечення на ПЕОМ або в комп'ютерній мережі, налагодити програмний комплекс для розв'язування поставленої реальної задачі. Випускники володіють проблематикою системного програмування, розробляють окремі модулі системного програмного забезпечення, супроводжують обчислювальні та інформаційні процеси в сучасних комп’ютерних системах з їх адмініструванням в комп'ютерних мережах. Освітньо-професійні навчальні програми забезпечують достатній для сучасного ринку праці рівень економічної і гуманітарної підготовки. Все це дає можливість нашим випускникам (серед яких академік НАН України, декілька десятків докторів і кандидатів наук) стати кваліфікованими фахівцями з прикладної математики та інформатики, і знайти себе на ринках праці України та світу.
Фінансовий інжирінг
З 2021-2022 навчального року кафедра розпочала набір абітурієнтів для навчання за освітньо-професійною програмою «Прикладна математика та інформатика» зі спеціалізацією «Фінансовий інжиніринг».
Останні новини:
Переглянути всі новини