Іноземна мова за професійним спрямуванням, частина 1
Історія державності та культури України
Анотація оновлюється
Алгебра і геометрія
Матриці та визначники. Крамерові системи рівнянь. Векторна алгебра. Прямі та площини. Криві та поверхні другого порядку. Многочлени.
Математичний аналіз, частина1
Елементи теорії множин. Дійсні числа. Числові послідовності та їх властивості. Границя функції в точці. Неперервні функції. Диференціальне числення функції однієї змінної. Формули Тейлора та Маклорена.
Основи програмування
У рамках курсу розглядаються основні методи побудови алгоритмів і розробки програмного забезпечення на мові С++. Студенти отримають практичні навички розв’язання алгоритмічних задач, опрацювання та аналізу даних та автоматизації процесів.
Макроекономіка
Дисципліна спрямована на формування у здобувачів системи знань про економіку, інструменти макроекономічної політики в цілому.
Іноземна мова за професійним спрямуванням, частина 2
Українська мова (за професійним спрямуванням)
Мікроекономіка
Курс вивчає поведінку суб’єктів, прийняття рішень економічними суб’єктами, механізми функціонування ринків товарів і послуг, елементи споживчого вибору, теорію фірми.
Математичний аналіз, частина 2
Невизначений інтеграл. Визначений інтеграл. Невластиві інтеграли. Числові ряди з невід’ємними членами. Числові ряди з членами довільних знаків. Функціональні послідовності та ряди.
Автоматизація бізнес-задач у Excel VBA
Курс дозволяє поглибити навички роботи в Excel та освоїти програмування мовою Visual Basic for Applications (VBA) для автоматизації бізнес-процесів. Програма курсу охоплює розширені методи роботи з даними, макросами.
Дискретна математика
Анотація оновлюється...
Іноземна мова за професійним спрямуванням, частина 3
Дисципліна за вибором
Дізнатися анотацію курсу буде можливо після вибору дисципліни
Диференціальні рівняння
Зміст навчального модуля: Звичайні диференціального рівняння першого порядку, нормальні системи диференціальних рівнянь, диференціальні рівняння вищих порядків, лінійні системи диференціальних рівнянь зі змінними та сталими коефіцієнтами, динамічні системи їх перші інтеграли та траекторії, стійкість за Ляпуновим розв’язків, асимтотична стійкість, метод рядів розв’язування диференціальних рівнянь другого порядку зі змінними коефіцієнтами, крайові задачі, функція Гріна, диференціальні рівняння з частинними похідними першого порядку, поняття характеристик, задача Коші. В результаті вивчення курсу студент повинен знати основні типи диференціальних рівнянь та методи їх розв’язування, досліджувати коректну розв’язність задачі Коші, стійкість розв’язку, будувати функцію Гріна для найпростіших крайових задач, розв’язувати лінійні рівняння з частинними похідними першого порядку.
Математичний аналіз функції багатьох змінних
Властивості функцій багатьох змінних. Диференціальне числення функцій багатьох змінних. Часткові похідні та їх геометричний зміст. Кратні та криволінійні інтеграли, їх застосування
Фінансова математика
Навчальна дисципліна «Фінансова математика» охоплює вивчення математичних моделей, які відображають об’єктивні закономірності фінансових процесів; дослідження результатів фінансових операцій в залежності від зміни параметрів; визначення оптимальних умов проведення фінансових операцій; обчислення результатів фінансових угод для її учасників; розробка схем погашення коротко- та довгострокових кредитів; алгоритмічна реалізація математичних моделей фінансових операцій та створення програм для виконання розрахунків.
Фінанси
Дисципліна спрямована на надання студентам теоретичних знань і практичних навичок щодо основ функціонування фінансової, податкової та бюджетної систем, ролі фінансового механізму в реалізації фінансової політики, засад функціонування фінансів суб'єктів господарювання, страхового, фінансового та грошового ринків, мінародних фінансів та кредитних систем. з фінансів для вирішення конкретних задач формування і ефективного управління інвестиційним портфелем, дослідження загальних закономірностей розвитку сучасного фінансового ринку.
Філософія
Теорія ймовірності
Анотація оновлюється...
Бази даних
Анотація оновлюється
Моделювання фінансових ризиків
1. Концепція фінансового ризику 2. Теорії управління фінансовими ризиками 3. Стратегія та тактика управління фінансовими ризиками 4. Ідентифікація та кількісне аналізування фінансових ризиків 5. Експертні методи суб'єктивного оцінювання фінансових ризиків 6. Методи оптимізації фінансових ризиків 7. Моделювання фінансових ризиків під час прийняття управлінських рішень 8. Моделювання фінансових ризиків на основі концепції теорії ігор 9. Багатокритеріальні моделі прийняття рішень в умовах ризику та задачі динамічного програмування 10. Фінансовий ризик та моделі стохастичного програмування 11. Data Science методи у моделюванні фінансових ризиків
Страхування
Дисципліна спрямована на надання студентам теоретичних знань і практичних навичок, щоб з’ясувати необхідність, сутність, функції та принципи страхування; показати механізм функціонування страхового ринку в Україні; опрацювати законодавчу базу та теоретичний матеріал щодо змісту договорів страхування та основної процедури їх укладання; розглядати та аналізувати умови й особливості особистого, майнового страхування, страхування відповідальності, перестрахування та співстрахування з позиції вітчизняного та зарубіжного досвіду; оцінювати фінансово-економічну діяльність страхових організацій, їх фінансову надійність стійкість та платоспроможність.
Оцінювання вартості бізнесу
Навчальна дисципліна «Оцінка вартості бізнесу» буде корисна майбутнім спеціалістам економічних спеціальностей, які планують працювати в реальному секторі економіки. Опанування знаннями, щодо можливості оцінювання вартості бізнесу дозволять здійснювати застосування на практиці підходів до оцінювання вартості бізнесу та розробляти заходи із її мінімізації.
Хеджування
Теоретичні основи використання похідних фінансових інструментів. Форвардні та ф’ючерсні контракти. Хеджування і спекуляція лінійними деривативами. Оцінка лінійних деривативів. Опціони. Оцінка опціонів. Параметри та коефіцієнти чутливості опціонів. Стратегії торгівлі опціонами. Свопи та екзотичні деривативи. Ризики та гарантійна система ринку деривативів. Інформаційно-технічне забезпечення торгівлі деривативами. Розвиток ринку похідних фінансових інструментів в Україні.
Корпоративні фінанси та фінансова звітність
Корпоративні фінанси. Фінансова звітність підприємств. Фінансова звітність банків. Фінансова звітність страхових компаній. Фінансова звітність бюджетних установ.
Основи охорони праці та безпека життєдіяльності
Математична статистика
Анотація оновлюється...
Фінансовий ринок та ринок цінних паперів
Курс спрямований на вивчення основ функціонування фінансових ринків, особливо ринку цінних паперів, а також на розуміння механізмів торгівлі, оцінки та регулювання цінних паперів. Студенти ознайомляться з різними типами фінансових інструментів, що використовуються в інвестиціях, та здобудуть навички аналізу ринкових тенденцій і ризиків.
Дисципліна за вибором
Дізнатися анотацію курсу буде можливо після вибору дисципліни
Фінансовий аналіз
Вивчення дисципліни «Фінансовий аналіз» передбачає поглиблене засвоєння студентами знань щодо проведення аналізу фінансового стану підприємств, фінансових установ, бюджетних організацій, зокрема ознайомлення з сутністю понять фінансовий аналіз та методики його здійснення, проведення горизонтального і вертикального аналізів, аналізу дохідності та рентабельності, аналізу стану та структури майна, аналізу ділової активності, аналізу фінансової стійкості та ліквідності, проведення факторного аналізу. Особлива увага звернена на формування у студентів навичок “читання” фінансової звітності, тобто формування попередніх та поглиблених аналітичних висновків на основі дослідження фінансової звітності суб’єктів господарювання.
Актуарна математика, частина 1
Навчальна дисципліна “Актуарна математика” охоплює основи побудови та практичного використання актуарних моделей, методики проведення страхових розрахунків при страхуванні життя.
Антикризове управління
Теоретичні аспекти кризових явищ. Сутність та необхідність антикризового управління. Суб'єкти та об'єкти антикризового управління. Функції, принципи та інструментарій антикризового управління. Теоретико-методологічні аспекти діагностики кризового стану та необхідності антикризового управління. державне регулювання антикризового управління. Нормативно-правова база антикризового управління. Зарубіжний досвід антикризового управління.
Банківництво
Банківська система та її елементи. Банківські системи провідних зарубіжних країн. Національний банк України – центральний банк держави. Грошово-кредитна політика НБУ та інструменти її реалізації. Організація міжбанківських розрахунків. Фінансовий моніторинг у банківській системі. Фінансова стабільність і безпека банківської системи. Регулювання, контроль та нагляд НБУ за діяльністю комерційних банків. Основи організації комерційних банків в Україні. Банківський капітал. Формування ресурсної бази банку. Розрахунково-касові операції комерційних банків. Кредитні операції банків. Операції банків з іноземною валютою. Інвестиційна діяльність та операції банків з цінними паперами. Банківські ризики. Аналіз діяльності комерційних банків.
Методи регресійного аналізу та їх застосування
Охоплює методи лінійного та нелінійного регресійного аналізу, побудову та дослідження регресійних моделей, які використовуються для дослідження експерименту, та засоби практичної побудови регресійних моделей із використанням комп'ютерних технологій.
Нейронні мережі
Розглядаються основні поняття та методи сучасної теорії штучних нейронних мереж (типи штучних нейронних мереж, їх архітектури та алгоритми навчання, функції активації нейронів, методи оптимізації, а також застосування еволюційних алгоритмів та Reinforcement Learning в задачах синтезу штучних нейронних мереж).
Аналіз часових рядів
Анотація оновлюється...
Інтелектуальна власність та ІТ-право
Поняття права інтелектуальної власності та ІТ-права. Суб’єкти права інтелектуальної власності та ІТ-права. Об’єкти авторського права та суміжних прав. Об’єкти промислової власності. Охорона авторських і суміжних прав в цифровому середовищі. Захист та охорона права інтелектуальної власності. Охорона прав на комерційні позначення в мережі Інтернет. Договірні зобов’язання у цифровому середовищі.
Фундаментальний та технічний аналіз
Дисципліна дозволяє сформувати систему теоретичних знань і прикладних умінь, навичок щодо фундаментального та технічного аналізу, теорії та практики проведення аналізу біржових коливань і методів аналізу вартості валют і акцій. Дозволяє отримати якнайповніше інформацію про слабкі і сильні сторони біржових індексів, оцінити ефективність їх функціонування, поточні, минулі і майбутні витрати і доходи інвестора, а також перспективи розвитку.
Актуарна математика, частина 2
Навчальна дисципліна “Актуарна математика” охоплює методики проведення страхових розрахунків при стахуванні життя та ризивого страхування.
Фінансові інновації
Наукові засади інноваційної діяльності. Економічний розвиток та інноваційна діяльність. Теорії інновацій. Історія та передумови фінансових інновацій в суспільстві. Моделі фінансових систем та їх вплив на інноваційний розвиток. Інноваційні підприємства і кластеризація економіки. Венчурні підприємства, фонди та венчурне фінансування. Технологічна реструктуризація як форма інноваційного розвитку підприємств. Інноваційні зміни у фінансовій системі України. Недержавні пенсійні фонди і проблема захисту їхніх активів. Інноваційність розширення застосування медичного страхування. Формування доходів бюджетів територіальних громад як фінансова інновація. Інноваційні структури в активізації розвитку підприємства. Інноваційні аспекти розвитку підприємств регіону. Регіональне регулювання інноваційного розвитку підприємств.
Інвестування
Мета викладання навчальної дисципліни полягає в наданні студентам цілісної та логічно побудованої системи знань про сутність інвестиційної діяльності економічних суб‘єктів господарювання, у розкритті основ теорії, методики та практики функціонування та управління інвестиційними процесами в мікро-, мезо- та макросередовищі цих господарюючих суб‘єктів; розкритті суті та механізму інвестування; формуванні теоретичної та методологічної бази, необхідної для оволодіння практикою використання фінансових інструментів для залучення інвестицій; виробленні вміння оцінювати та аналізувати інвестиційну політику, що проводиться в країні, інвестиційні портфелі та інвестиційні проекти. Завданням курсу «Інвестування» є вивчення закономірностей і механізму інвестиційних відносин держави, підприємств та фізичних осіб; набуття вмінь використовувати ці закономірності в практиці інвестування, визначити заходи з використання інвестицій як одного з дієвих важелів економічної політики держави
Випадкові процеси.
Анотація оновлюється...
Засоби аналізу та візуалізація даних
Анотація оновлюється...
Кількісні методи визначення ціни фінансових інструментів
Рейтингування. Національна рейтингова шкала. Вартість грошей у часі. Основи фундаментального аналізу. Ризик і дохід на ринку капіталу. Оцінки фінансових інструментів з точки зору ризику та дохідності. Основні положення МОКА. Оцінка вартості/ціни фінансових інструментів. Ринкові коефіцієнти. Показник капіталізованої вартості акцій. Визначення коефіцієнта ціна/дохід. Оцінка вартості/ціни деривативних фінансових інструментів. Основи технічного аналізу. Основні підходи до оцінки згідно стандартів оціночної діяльності. Оцінка доцільності інвестування
Моделювання відсоткових ставок
1. Сутність і класифікація відсоткових ставок. Фактори, що впливають на розміри відсоткових ставок банків. 2. Відсоткові ставки за операціями НБУ. 3. Моделювання монетарного впливу через процентний канал. 4. Моделювання валютних курсів. 5. Модель відсоткової ставки Васичека. 6. Параметрична модель Нельсона-Сігела. 7. Модель Блек-Скоулза. 8. Моделювання залучення ресурсів банком за умов їхнього ефективного розміщення. 9. Моделювання реальної відсоткової ставки. 10. Управління ризиком процентної ставки. 11. Моделювання управління кредитним ризиком у мікрофінансових організаціях.
Оподаткування в умовах цифрової економіки
Діджиталізація в оподаткуванні. Трансфертне ціноутворення. Цифровізація податкових процедур та сервісів. Цифрові об’єкти оподаткування. Електронна резидентність та цифрове представництво. Екологічні податки. Карбонове оподаткування (збір за викиди СО2). Сучасні тренди в оподаткуванні підакцизних товарів: електронні сигарети, солодковмісні напої, електромобілі. Оподаткування цифрових товарів та послуг глобальним податком «на Google». Офшорні схеми в оподаткуванні. Фінансовий моніторинг як протидія ухиленню від оподаткування. План BEPS. Податкова амністія як політичний, фіскальний та соціальний інструмент.
Математика фондового ринку
Анотація оновлюється...
Моделювання фінансових систем
Структура та особливості організації банківських систем країн з розвиненою економікою.Національний банк України – центральний банк держави.Дослідження функціонування платіжних систем на сучасному етапі їх розвитку. Механізм організації діяльності банку та проведення банківських операцій. Забезпечення стабільності вітчизняної банківської системи.Тенденції функціонування банківських систем в умовах глобалізації
Фінансова економіка
1. Фінанси і фінансова система. Фінансова економіка. 2. Фінансові посередники. 3. Фінансові операції: дохідність і ризики. 4. Фінансові активи: вартісна оцінка. 5. Фінансові ринки: характеристики, класифікація, функції, інструменти 6. Управління інвестиціями та формування інвестиційної політики. 7. Державна фінансова політика 8. Світова фінансова архітектура: тенденції та перспективи
Міждисциплінарний курсовий проект "Моделювання фінансових інструментів" (курсовий проект)
Анотація оновлюється...
Міждисциплінарний курсовий проект "Актуарні методи розв'язання фінансових задач" (курсовий проект)
Анотація оновлюється...
Методи штучного інтелекту
Анотація оновлюється
Фінансовий моніторинг
Анотація оновлюється
Математичне моделювання систем в умовах невизначеності
Невизначеності та способи їх опису. Метод Монте-Карло і моделювання випадкових величин. Інтервальні невизначеності та їх опис. Нечіткі множини та їх опис. Нечітко-множинне моделювання.
Курсова робота за дисципліною спеціальності (курсова робота)
Анотація оновлюється...
Практика за темою бакалаврської кваліфікаційної роботи
Анотація оновлюється...
Виконання бакалаврської кваліфікаційної роботи
Анотація оновлюється...
Захист бакалаврської кваліфікаційної роботи
Анотація оновлюється...
Останні новини:
Переглянути всі новини