Студентські публікації у Scopus та інтернатура у IT-компаніях для студентів ПМ

Цьогорічні захисти бакалаврських робіт на кафедрі прикладної математики стали особливими не лише через особливий дистанційний режим. Попри незвичність, якої додав режим карантину в умовах боротьби з пандемією COVID-19, кафедра мала ще дві доволі суттєві причини для почуття гордості за пророблену роботу із “новоспеченими” бакалаврами.

По-перше, вперше за усю історію кафедри було захищено бакалаврську роботу, автор якої, студент групи ПМ-43 Віталій Ігорович Кінах, під керівництвом професора Ростислава Адамовича Буня підійшов до захисту бакалаврської кваліфікаційної роботи із доробком у 4 публікації, що вже проінтексовані у НМБД Scopus, та h-індексом рівним 2 (Scopus). Цей результат та рівень досліджень, виконаних Віталієм у рамках у т.ч. й міжнародних грантів, заслуговує не лише на відмінну оцінку та беззаперечну рекомендацію для вступу на 2-річну наукову програму магістратури, але також і на повагу вже як до колеги-науковця! Темою БКР і свого наукового дослідження Віталій Кінах обрав “Уточнення та аналіз даних високої роздільної здатності про емісії парникових газів від використання викопного палива: компенсація зсувів та застосування локальних кліматичних зон” / “Improvement and analysis of high-resolution data on greenhouse gas emissions from using fossil fuels: bias compensation and local climatic zones applying”. Звичайно, наукові публікації, що індексуються відомою міжнародною науково-метричною базою даних Scopus не дивина для кафедри ПМ, якщо йдеться про захист магістерської роботи. Чимало учнів професора Р.А.Буня раніше вже публікували свої напрацювання ще будучи студентами магістратури. Також і випускник магістратури грудня 2019 року, Артур Довбиш, виконуючи магістерську кваліфікаційну роботу під керівництвом доцента В.І.Алєксєєва, представив результати на міжнародній конференції під егідою IEEE та невдовзі після отримання магістерського диплому здобув і перший запис про свою роботу у НМБД Scopus. Втім, у випадку Віталія Кінаха, він став першим студентом-бакалавром, науковому доробку якого у Scopus можуть позаздрити і багато-які більш досвідчені науковці. Так тримати, Віталію!

По-друге, цьогоріч вперше були захищені бакалаврські роботи, що були повністю виконані студентами-бакалаврами у рамках розвитку програми інтернатури у IT-компаніях для студентів кафедри ПМ. Інтернатура у IT-компанії “CIGen” стала пілотним проектом, керівником якого виступив доцент Владислав Ігорович Алєксєєв. Для участі у проекті зголосилися студентки групи ПМ-43 Анна Богданівна Процик та Маріанна Мирославівна Никифорук. Особливістю саме цієї програми інтернатури стало власне те, що однією із ключових задач програми було, у підсумку, написання та захист бакалаврської кваліфікаційної роботи за тематикою задач, що були запропоновані фахівцями компанії “CIGen”. Анна Процик обрала тему БКР та виконала проект “Дослідження методології застосування технологій розробки веб-сайтів на основі Angular” / “Investigation on methodology of implementation of web site development technologies within Angular framework”. Маріанна Никифорук обрала тему БКР та виконала проект “Застосування штучного інтелекту для первинного відбору претендентів на роботу” / “Implementation of AI to initial job applicants selection”. Особливою приємністю, як для самих бакалаврів, так і для наших партнерів із IT-компанії “CIGen”, стали одностайно відмінні оцінки обох дівчат за підсумками захисту їх бакалаврських робіт перед ЕК (екзаменаційною комісією). У наступні роки кафедра ПМ планує розвивати та розширювати співпрацю з IT-компаніями у напрямку підготовки та виконання кваліфікаційних робіт. Аналогічні перемовини щодо програм інтернатури для бакалаврів і магістрів спеціальностей 113 “Приклана математика” (бакалаврат, магістратура спеціалізацій 113.01 “Прикладна математика” та 113.02 “Математичне та комп’ютерне моделювання”) і 122 “Комп’ютерні науки” (магістратура спеціалізації 122.06 “Інформаційно-комунікаційні технології”) вже проводилися з компаніями-партнерами кафедри “SoftServe”, “Perfectial” та “RedTag”. Зокрема, робочу групу із напрацювань подібних програм співпраці із компанією “SoftServe” очолює доцент Віктор Володимирович Пабирівський. Звичайно, участь у такій програмі вимагає від студентів не лише старанного й успішного навчання, але й проходження співбесіди у компанії-партнері, фахівці якої долучаються до процесу підготовки і формування наших студентів, як IT-спеціалістів. Очевидною перевагою такого проекту як для випускників кафедри ПМ, так і для IT-компаній є можливість задоволення попиту на IT-фахівцями відповідної кваліфікації адекватною пропозицією. Отже, чекаємо наступних успіхів наших студентів у реалізації спільних проектів з IT-компаніями за підтримки кафедри ПМ!

Share using Facebook